Treść główna

Fotowoltaika dla firm – konieczność czy chwilowa moda?

Otwierając przeglądarkę, jadąc samochodem, słuchając radia czy oglądając telewizję możemy się spotkać z komunikatami, które przekonują nas, że fotowoltaika dla firm to najlepsze rozwiązanie dla naszego przedsiębiorstwa. Dodatkowo zauważamy coraz większą liczbę paneli fotowoltaicznych na dachach domów i budynków komercyjnych. Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca stale zyskuje na popularności. Oto, co się do tego przyczynia.

Fotowoltaika dla firm ratunkiem przed podwyżkami prądu?

Szacuje się, że w 2022 roku cena prądu wzrośnie aż o 65%.* Dla przedsiębiorstw oznacza to wzrost kosztów całej produkcji, co przekłada się na wzrost cen produktów, a to z kolei – na niezadowolonych klientów, przerażonych rosnącą inflacją. Aby nie być zmuszonym do ciągłej podwyżki cen towarów, warto m.in. rozważyć produkcję własnego prądu. Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które pozwoli korzystać z darmowej energii i przede wszystkim – zmniejszyć rachunki do kilkunastu złotych miesięcznie**. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze firma może wykorzystać na dalszy rozwój działalności biznesowej. Nic dziwnego, że wiele podmiotów decyduje się na instalację fotowoltaiczną dla budynków komercyjnych.

Fotowoltaika dla firm – zalety dla Twojego przedsiębiorstwa

Główną korzyścią płynącą z posiadania instalacji fotowoltaicznej jest przede wszystkim obniżenie rachunków już od samego początku korzystania z instalacji. Fotowoltaika dla firm to inwestycja, jednak z wysoką stopą zwrotu, dzięki stale produkowanej i magazynowanej energii elektrycznej, która jest odnawialna i zrównoważona. Co to znaczy? Nigdy jej nie zabraknie, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, których zasoby się wyczerpują. Fotowoltaika dla firm podnosi również wartość przedsiębiorstwa. Buduje prestiż i jest wyrazem troski o środowisko, ponieważ panele są przyjazne dla otoczenia i dla ludzi. Warto pamiętać o tym aspekcie. Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku większość klientów interesuje się tym, w jaki sposób firmy prowadzą swoją działalność. I rzadko kiedy wiążą się tymi, które nie dbają o ekologię.

Powody, dla których instalacja fotowoltaiczna sprawdza się także na budynkach komercyjnych, można by mnożyć. Niemniej najważniejszym argumentem, który przemawia za instalacją fotowoltaiczną w przypadku każdego prosumenta, jest uniezależnienie się od publicznych dostawców energii elektrycznej i kolejnych podwyżek cen prądu, które w przypadku przedsiębiorstw mogą utrudniać jego dalszy rozwój.

* https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rosnace-ceny-pradu-dla-miast-w-przypadku-warszawy-to-wzrost-o-ok-65-proc/636mxk3

** https://www.rachuneo.pl/artykuly/wzrost-cen-pradu-w-2021-roku

Szybki kontakt Zamów ofertę